ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności
Dzień Postaci z Bajek Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie kl 2c z wychowawcą Joanną Wagner także uczcili ten dzień w swojej szkole. Przebrani za ulubione postcie z bajek, odgrywali scenki dramowe, rysowali rebusy, oraz wspólnie wykonali grę maemo z postaciami z bajek i wspónie ustalili zasady gry. Było także głośne czytanie bajek wybranych i przygotowanych wczesniej przez uczniów.

 

bajki 2.jpg  

 
Dzień Ratownictwa Medycznego w Płociczu klasa 2c pod opieką wychowawcy Joanny Wagner Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Dzień Ratownictwa Medycznego - święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard - założyciel zakonu szpitalników.

Przypominamy sobie o istnieniu ratowników gdy słyszymy syrenę i widzimy migający światła ambulansu. Z niecierpliwością odliczamy sekundy do ich przybycia gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, gdy dopada nagły ból w klatce piersiowej, gdy sąsiad zasłabnie na schodach, gdy dziecko dostaje wysokiej gorączki... Ratownicy medyczni. Pierwsi na miejscu wypadku, katastrofy, nagłego zachorowania.

Znajdując się w sytuacji, w której zagrożone może być czyjeś życie, często nie potrafimy stanąć na wysokości zadania. Paraliżuje nas strach i niemoc, spowodowana brakiem umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że moglibyśmy pomóc drugiej osobie, ale nie wiemy jak to zrobić. Obchody Dnia Ratownictwa są bardzo dobrą okazją do przemyśleń i dyskusji. Jest to czas w którym warto zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę edukacji w zakresie pierwszej pomocy. Dlatego w tym ważnym dniu gościł u nas ratownik medyczny z Pańswowej Straży Pożarnej w Sępólnie Kr. pan G. Błoch. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przećwiczyć zasady pierwszej  pomocy w nagłych wypadkach. Utrwalili zasady ratowania życia krok po kroku oraz  numery alarmowe. Ćwiczenia praktyczne to najlepszy i najskuteczniejszy sposób nauki.

 

ratownictwo.jpg 

 
Nowi Koledzy Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
Nareszcie są!
 
Poznajcie naszych nowych kolegów, Sabinkę i Maciusia. To karasie ozdobne. Jesteśmy bardzo ciekawi świata i dlatego nasza pani postanowiła nam przybliżyć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Poznajemy podwodny świat. Mamy własne akwarium, karmimy i obserwujemy welony. 
 
rybki.jpg 
 
Klub Czytających Dziadków Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
BABCIA ARLETA CZYTA DZIECIOM
  
W ubiegłym roku szkolnym realizowaliśmy w naszym przedszkolu program "Czytam z mamą i tatą" . Założyliśmy wypożyczalnię książek i chętnie z niej korzystaliśmy. W tym roku kontynuujemy nasze działania oraz dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnego czytania naszych dziadków. Założyliśmy Klub Czytających Dziadków. Pod koniec każdego miesiąca odwiedzać nas będzie chętna babcia lub dziadek.
Jako pierwsza odwiedziła nas Pani Arleta Rosentreter, babcia Sebastiana. 
 
KCDZ.jpg
 
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECKU?
SPRAWDŹ! 
Czytaj całość
 
Interesujące spotkanie Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z WETERYNARZEM
 
W naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Agnieszką Strączek. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza oraz zdobyły wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a w szczególności rybek. Dlaczego akurat rybki...?
 
wet.jpg 
 
 
 
Muzyka etniczna w przedszkolu Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ
 
Czwartek 27 października zdecydowanie był muzyczny. Najpierw gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim, gdzie w jednej z sal rozbrzmiewała muzyka etniczna. Poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów o niezwykłych nazwach jak: didgeridoo, kalimba, kij deszczowy. Dowiedzieliśmy się jaką mają budowę, a także jaką wydają melodię. 

Po powrocie do przedszkola, za sprawą Internetu przenieślismy się do Filharmonii Pomorskiej i obejrzeliśmy audycję muzyczną pt. "Gra fair play".

 

ME1.jpg

 

ME2.jpg 

 

ME3.jpg 

 

ME4.jpg

 

ME5.jpg 

 

page.jpg 

 

 

 

 

 
Jesień w sadzie Drukuj
Redaktor: admin   
10.10.2016.

W minionym tygodniu zaglądaliśmy do sadu. Poszukiwaliśmy jesiennych darów- owoców. Ćwiczyliśmy liczenie, bawiliśmy się w sklep, rozwiązywaliśmy smakowe

i dotykowe zagadki. Graliśmy w skonstruowaną przez siebie grę matematyczną, układaliśmy i jedliśmy owocowe kompozycje. Tydzień zakończyliśmy bardzo smacznie, chrupiąc jabłkowe chipsy.

 JWS.jpg

 

JWS2.jpg 

 

JWS1.jpg 

 

JWS3.jpg

 

JWS4.jpg

 

 

 

JWS5.jpg 

 
Światowy Dzień Zwierząt Drukuj
Redaktor: admin   
10.10.2016.

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie dnia

4 października. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W tych dniach dużo rozmawialiśmy o zwierzętach, także tych bezdomnych. By pomóc tym najbardziej potrzebującym zwierzakom, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, którą nasza pani dostarczy do schroniska.

 

SDZ.jpg 

 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Drukuj
Redaktor: admin   
28.09.2016.
"Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają"
 
Pod takim hasłem po raz piąty obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień po raz pierwszy. We wspólnym świętowaniu i wesołej zabawie towarzyszyli nam rodzice. Najpierw odśpiewaliśmy "Hymn Przedszkolaka", potem nasze mamy przeczytały nam krótkie opowiadania, których bohaterką jest Kicia Kocia, rezolutna kotka, która odważnie odkrywa świat
i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Późnej zmierzyliśmy się w sportowych konkurencjach. Ślubowaliśmy być dobrym i dzielnym BĄCZKIEM, bo tak od tego dnia nazywa się nasza grupa. Pan Dyrektor wręczył nam Odznaki Wzorowego Przedszkolaka. Rozstrzygnęliśmy konkurs na najciekawszą czapkę. Piekliśmy kiełbaski na ognisku, "jedliśmy" tort niespodziankę, który przygotowała pani Ania, mama Krzysia oraz łowiliśmy "rybki" (wędka każdemu z nas przyniosła szczęście). Na koniec odbyła się mini dyskoteka.
 
To wielka radość być PRZEDSZKOLAKIEM!
 
 DP1.jpg
 
DP2.jpg 
 
DP3.jpg 
 
DP4.jpg 
 
DP5.jpg 
Konkurs na najciekawszą czapkę przedszkolaka:
 
I miejsce- Maciej Senski
II miejsce- Bartek Brycki
III miejsce- Mikołaj Budnik
 
GRATULUJEMY!!! 
 
Dziękujemy pani Marlenie za zorganizowanie pączków i bułeczek oraz pani Ilonie
z WDK za pomoc.  
 
 
Sprzątanie Świata Drukuj
Redaktor: admin   
28.09.2016.
Tradycyjnie włączyliśmy się do akcji "Sprzątania Świata".
Już od najmłodszych lat uczymy się dbania o środowisko.
 
swiat 3.jpg  
 
Pięć zmysłów mam i wszystkie znam Drukuj
Redaktor: admin   
28.09.2016.
 Poznajemy świat zmysłami
Wzrok, słuch, węch, smak, dotyk... Co to takiego? Nasze przedszkolaki już wiedzą, to zmysły. Podczas zabaw badawczych poznaliśmy je wszystkie, wykorzystując do tego oczy, uszy, nos, język i ręce. Rozpoznawaliśmy różne produkty po smaku, wąchaliśmy zioła i przyprawy ukryte w fiolkach, rozwiązywaliśmy dźwiękowe zagadki, z zamkniętymi oczami dopasowywaliśmy materiały o tej samej fakturze. Na koniec dowiedzieliśmy się jak dbać o nasze zmysły.
 
zmysly 1.jpg
 
zmysly 2.jpg
 
zmysly 3.jpg
 
zmysly 4.jpg
 
zmysly 5.jpg
 
zmysly 6.jpg 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 96 z 128

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved