ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności
Wesoły Brzdąc Drukuj
Redaktor: admin   
07.12.2016.
GRATULACJE!!!
 
4 grudnia 2016 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się VII Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej "Wesoły Brzdąc". Nasz kolega Igor Blejder zdobył I miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!
 
WB.jpg 
 
Barbórka Drukuj
Redaktor: admin   
07.12.2016.

 Górnik w przedszkolu 

 

 

 

"Szczęść Boże!". Takimi słowami przywitał nas nasz gość, pan Ryszard Chochel- górnik. A to wszystko z okazji obchodzonego 4 grudnia dnia wszystkich górników, "Barbórki". Pan Ryszard pracował w kopalni węgla kamiennego w Szczygłowicach. Odwiedził nasze przedszkole by przybliżyć nam ten ciężki i niebezpieczny zawód. Nasz gość ubrany był w piękny, galowy mundur, na głowie miał czako, odświętną czapkę górniczą z pióropuszem z kogucich piór. Oprócz odświętnego stroju pokzał nam także narzędzia, które wykorzystywał w swej pracy: kilof, hełm, lampę nahełmną, akumolator z pokrowcem, lampkę górniczą i wiele innych pamiątek. Opowiedział nam o swej pracy, która jdnocześnie była jego pasją. To było bardzo ciekawe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy. 

 

GORNIK 2.jpg 

GORNIK 1.jpg 

GORNIK 3.jpg 

GORNIK 4.jpg 

GORNIK 5.jpg 

GORNIK 6.jpg 

 

 

 

 
Andrzejkowe czary Drukuj
Redaktor: admin   
07.12.2016.

"Hokus-pokus, czary mary

niech się spełnią andrzejkowe czary" 

 

30 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb.  Zabawy andrzejkowe wprowadziły nas w świat magii i tajemnicy. Wróżyliśmy przy pomocy wirującej butelki, kolory dały nam kilka rad na przyszłość, magiczny kapelusz powiedział nam kim będziemy z zawodu. Nie zabrakło oczywiście lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. 

 

AND1.jpg 

AND2.jpg 

AND3.jpg 

AND4.jpg 

 

 

 
Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Redaktor: admin   
06.12.2016.
"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"
 
25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola, świętowały wraz ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Było bardzo "misiowo". Bawiliśmy się razem, tańczyliśmy, oprowadziliśmy nasze misie po przedszkolu, przygotowaliśmy pyszny deser. Odwiedziła nas pani Barbara Stasiek, babcia Mikołaja i nam poczytała. Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś". By choć na chwilę poczuć się jak miś wykonaliśmy maski. To był udany dzień. 
 
DM1.jpg
DM2.jpg
DM3.jpg
DM4.jpg
DM5.jpg
DM6.jpg
DM7.jpg
page.jpg 
 
Konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś"
 
I miejsce - Agata Dziarnowska
II miejsce - Sebastian Orzechowski
III miejsce - Bartosz Brycki 
 
11listopada Drukuj
Redaktor: admin   
05.12.2016.
11 listopada w kl 2 c w Płociczu

Już we wczesnych latach możemy uczyć dzieci szacunku dla flagi i patriotyzmu. Pomału budujemy u dzieci świadomości, że należą do większej wspólnoty ludzi. Będzie to prostsze, jeśli od najmłodszych lat uczą sie przywiązania do swojego regionu, poznają rodzime tradycje, gwarę, tańce. Pierwszą i niezwykle istotną rzeczą jest poznawanie języka ojczystego, jego piękna i czystości. Wykorzystujmy żywe słowo i literaturę, sięgając po nią nie tylko przy  szczególnych okazjach, ale i na co dzień. Zwiedzając miejsca związane z historią Polski, przybliżamy naszym uczniom dzieje ojczyzny, pokazujemy przywiązanie i dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Uroczystości związane z Świętem Niepodległości, innymi świętami narodowymi bądź religijnymi, pomogą przybliżyć im znaczenie słowa Ojczyzna, patriotyzm. Uczniowie klasy 2c  pod kierunkiem wychowawcy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie --Polak Mały -gdzie zajęły I-sze miejsce. Jesteśmy dumni!.

 

20161110_085853.jpg 

 
Dzień Postaci z Bajek Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie kl 2c z wychowawcą Joanną Wagner także uczcili ten dzień w swojej szkole. Przebrani za ulubione postcie z bajek, odgrywali scenki dramowe, rysowali rebusy, oraz wspólnie wykonali grę maemo z postaciami z bajek i wspónie ustalili zasady gry. Było także głośne czytanie bajek wybranych i przygotowanych wczesniej przez uczniów.

 

bajki 2.jpg  

 
Dzień Ratownictwa Medycznego w Płociczu klasa 2c pod opieką wychowawcy Joanny Wagner Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Dzień Ratownictwa Medycznego - święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard - założyciel zakonu szpitalników.

Przypominamy sobie o istnieniu ratowników gdy słyszymy syrenę i widzimy migający światła ambulansu. Z niecierpliwością odliczamy sekundy do ich przybycia gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, gdy dopada nagły ból w klatce piersiowej, gdy sąsiad zasłabnie na schodach, gdy dziecko dostaje wysokiej gorączki... Ratownicy medyczni. Pierwsi na miejscu wypadku, katastrofy, nagłego zachorowania.

Znajdując się w sytuacji, w której zagrożone może być czyjeś życie, często nie potrafimy stanąć na wysokości zadania. Paraliżuje nas strach i niemoc, spowodowana brakiem umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że moglibyśmy pomóc drugiej osobie, ale nie wiemy jak to zrobić. Obchody Dnia Ratownictwa są bardzo dobrą okazją do przemyśleń i dyskusji. Jest to czas w którym warto zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę edukacji w zakresie pierwszej pomocy. Dlatego w tym ważnym dniu gościł u nas ratownik medyczny z Pańswowej Straży Pożarnej w Sępólnie Kr. pan G. Błoch. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przećwiczyć zasady pierwszej  pomocy w nagłych wypadkach. Utrwalili zasady ratowania życia krok po kroku oraz  numery alarmowe. Ćwiczenia praktyczne to najlepszy i najskuteczniejszy sposób nauki.

 

ratownictwo.jpg 

 
Nowi Koledzy Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
Nareszcie są!
 
Poznajcie naszych nowych kolegów, Sabinkę i Maciusia. To karasie ozdobne. Jesteśmy bardzo ciekawi świata i dlatego nasza pani postanowiła nam przybliżyć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Poznajemy podwodny świat. Mamy własne akwarium, karmimy i obserwujemy welony. 
 
rybki.jpg 
 
Klub Czytających Dziadków Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
BABCIA ARLETA CZYTA DZIECIOM
  
W ubiegłym roku szkolnym realizowaliśmy w naszym przedszkolu program "Czytam z mamą i tatą" . Założyliśmy wypożyczalnię książek i chętnie z niej korzystaliśmy. W tym roku kontynuujemy nasze działania oraz dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnego czytania naszych dziadków. Założyliśmy Klub Czytających Dziadków. Pod koniec każdego miesiąca odwiedzać nas będzie chętna babcia lub dziadek.
Jako pierwsza odwiedziła nas Pani Arleta Rosentreter, babcia Sebastiana. 
 
KCDZ.jpg
 
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECKU?
SPRAWDŹ! 
Czytaj całość
 
Interesujące spotkanie Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z WETERYNARZEM
 
W naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Agnieszką Strączek. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza oraz zdobyły wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a w szczególności rybek. Dlaczego akurat rybki...?
 
wet.jpg 
 
 
 
Muzyka etniczna w przedszkolu Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ
 
Czwartek 27 października zdecydowanie był muzyczny. Najpierw gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim, gdzie w jednej z sal rozbrzmiewała muzyka etniczna. Poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów o niezwykłych nazwach jak: didgeridoo, kalimba, kij deszczowy. Dowiedzieliśmy się jaką mają budowę, a także jaką wydają melodię. 

Po powrocie do przedszkola, za sprawą Internetu przenieślismy się do Filharmonii Pomorskiej i obejrzeliśmy audycję muzyczną pt. "Gra fair play".

 

ME1.jpg

 

ME2.jpg 

 

ME3.jpg 

 

ME4.jpg

 

ME5.jpg 

 

page.jpg 

 

 

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 112 z 149

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved