ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności z życia szkoły
KLASA III Drukuj
Redaktor: admin   
07.11.2017.

Światowy Dzień Zwierząt w klasie III c pod opieką wychowawcy

Joanny Wagner

 

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

W odwiedziny do naszej klasy przyszła ze swoimi podopiecznymi pani weterynarz  Izabela Monika Bator . Przekazała sporo   ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiła poszczególne gatunki.

Następnie opowiedziała o pracy weterynarza.  Uczniowie  dowiedzieli się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor, strój, w który ubiera się do operacji chirurgicznych. Ciekawostką było również to, że są różne wielkości stetoskopu, dobierane odpowiednio do wielkości zwierząt. Dużą  frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce kota czy szynszyli, oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania. Obejrzeli  także krew ssaków pod mikroskopem. Spotkanie ze zwierzakami to dobra okazja, żeby odwdzięczyć się swoim pupilom za dostarczanie tylu radości i szczęścia w ciągu całego roku. Potrafią nam dać wytchnienie, swoje przywiązanie i miłość.

 

SDZZ1.jpgSDZZ2.jpgSDZZ3.jpg 

 
KLASA III Drukuj
Redaktor: admin   
07.11.2017.

Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania

 

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania klasa IIIc wraz wychowawcą  obchodziła  w październiku  w naszej szkole. Akcja trwała przez cały tydzień podczas której uczniowie w strojach swoich ulubionych  bajkowych postaci czytali  bajki i legendy z wykorzystaniem nagłośnienia. Do akcji aktywnie włączyli się także rodzice czytając naszym uczniom w czasie przerw. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na zakończenie tych działań przybył do nas komendant KPP w Sępólnie kr. Inspektor Paweł Zawada, który także przeczytał uczniom fragment ulubionej książki ,której uczniowie wysłuchali w wielkim skupieniu. Nie ma się co dziwić – czytanie łączy pokolenia. Pan komendant przypomniał także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i rozdał odblaski.  Uczniowie z tej okazji  wykonali  ciekawe zakładki do swoich książek. Cel został zrealizowany. Uczniowie chętniej sięgają po książki.

 

Wychowawca klasy IIIc  Joanna Wagner

 

KL III CZYT.jpg 

 

kl III.jpg 

 
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
10.10.2017.
DRZEWO - PRZYJACIEL
 
DZ.DRZEWA.jpg
 

 „Przyjaźń to wielka wartość. Przyjaciele to ci, którzy stoją przy nas i z nami w każdym momencie życia. Dobrym i tym gorszym. Takie właśnie są dla nas drzewa. Karmią, wspomagają, ochraniają. Są niezastąpione w swojej przyjacielskiej roli. Pamiętajmy o tym sadząc i opiekując się drzewami tak jak i one przez wieki o nas dbały” 
/Jacek Bożek z Klubu Gaja/ 
                                                                               
10 październik to dzień wszystkich drzew. Także w tym roku o nich pamiętaliśmy. Rozmawialiśmy o niezliczonych korzyściach jakie dają nam drzewa. Wysłuchaliśmy "Bajki o drzewie" E. Piotrowskiej. Wykonaliśmy swoje własne drzewo- przyjaciela, które bardzo spodobało się naszej grupowej maskotce- Bączkowi:). 
 
Pamiętajmy!
Od drzew zależy nasze życie!
 
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
10.10.2017.
 DZIEŃ UŚMIECHU 
Uśmiech 
  
W pierwszy piątek października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Przypominaliśmy sobie i innym, że uśmiech jest niezbędny w życiu każdego z nas. Pomaga znieść wszelkie trudy, rozwiązać problemy te małe i duże, ułatwia kontakty z innymi, sprawia, że miło spędzamy czas. Za uśmiech od ucha do ucha otrzymaliśmy ordery. Przygotowaliśmy wystawę uśmiechu, a prace wykonaliśmy z różnych klocków. Zrobiliśmy papierowe buźki, które rozwiesiliśmy w pomieszczeniach, z których korzystamy, by przypominały nam o uśmiechu na co dzień. Na koniec dnia wiedząc, że uśmichnięte nasze minki, gdy zjadamy witaminki, jedliśmy owoce. To był wesoły dzień!
 
DZU1.jpg
 
DZU.jpg
 
DZU2.jpg
 
DZU3.jpg
 
DZU4.jpg 
 
 
 
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
24.09.2017.

"Szorujemy ząbki dzielnie,

szczotką, pastą, ciepłą wodą,

aby lśniły jak gwiazdeczki,

super bielą i urodą" 

                                                                                        /www.superkid.pl/ 

 

W piątek 22 września odwiedziła nas pani Agnieszka Plata, higienistka z kliniki Stomatologia Uśmiechnij się. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie korzyści niesie ze sobą jedzenie warzyw, owoców, ryb, unikanie słodyczy i słodkich npojów. Przećwiczyły prawidłowe szczotkowanie zębów i zobaczyły, że wizyta u dentysty może być przyjemna. 

Serdecznie dziękujemy Klinice Stomatologia Uśmiechnij się z Człuchowa za wspieranie działań naszej placówki na rzecz rozwoju wiedzy dzieci w zakresie dbania o zęby i higienę jamy ustnej. 

 

Usmiech.jpg

 

Usmiech1.jpg 

A. Kabat 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 114

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved