ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności z życia szkoły
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
10.12.2017.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

"- Puchatku?

- Tak Prosiaczku?

- Nic, powiedzial Prosiaczek 

biorąc Puchatka za łapkę.

- Chciałem się tylko upewnić, że jesteś." 

 

Misie są i będą zawsze z nami. To najlepsi przyjaciele. Gdy bierzemy je w ramiona, wszystko staje się lepsze.  W dniu urodzin wszystkich misiów, zaprosiliśmy je do naszego przedszkola. Wspólnie z nimi gimnastykowaliśmy się, rowiązywaliśmy misiowe zagadki, wspominaliśmy najsłynniejsze misie. Byliśmy razem na dyskotece. Tematem naszej pracy plastycznej były oczywiście misie, wykonane różnymi technikami. Zabawa była wspaniała!

 

misio1.jpg

 

misio2.jpg

 

misio3.jpg

 

misio4.jpg

 

misio5.jpg

 

misio6.jpg

 

misio7.jpg

 

misio8.jpg

 

misio9.jpg

 

misio10.jpg

 

misio11.jpg

 

misio12.jpg

 

misio13.jpg

 

misio14.jpg

 

misio15.jpg

 

misio16.jpg

 

misio17.jpg

 

misio18.jpg

 

misio19.jpg 

 

A.Kabat 

 
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
10.12.2017.
JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
  Pasowanie na przedszkolaka to jedna z ważniejszych, przedszkolnych uroczystości. W tym dniu towarzyszyli nam rodzice oraz pan dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości. Następnie zaprezentowaliśmy swoje umiejętnośći w bogatej części artystycznej. Były więc piosenki, wiersze, tańce i zabawy ruchowe. Pan dyrektor Sławomir Borlik dokonał uroczystego pasowania. Za dotnięciem magicznego lizaka nasi 3 i 4 - leni koledzy stali się przedszkolakami. Na pamiatkę tego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz książeczkę. 
 
pas 1.jpg
 
pas2.jpg
 
pas3.jpg
 
pas4.jpg
 
pas5.jpg
 
pas6.jpg
 
pas7.jpg
 
pas8.jpg
 
pas9.jpg
 
pas10.jpg
 
pas11.jpg
 
pas12.jpg
 
pas13.jpg
 
pas14.jpg
 
pas15.jpg
 
pas16.jpg
 
pas17.jpg 
 
Bardzo dziękujemy pani Ilonie Przybylskiej za uszycie naszych bączkowych stroi oraz pani Lidii Kalla za upominki!
 
A. Kabat 
 
PRZEDSZKOLE Drukuj
Redaktor: admin   
16.11.2017.
DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA
U BĄCZKÓW
 
Zdrowe odżywianie! Co to takiego? Nasze przedszkolaki już wiedzą. Postanowiliśmy im przypomnieć, jak wielką rolę w życiu pełnią owoce i warzywa. Nasze mamy zaprosiły nas na zdrowy poczęstunek. Były warzywa i owoce gotowane na parze, mus bananowo-jabłkowy oraz gofry orkiszowe. Taka porządna dawka witamin, zapewne pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. 
 
JIG1.jpg
 
JIG2.jpg
 
JIG3.jpg
 
JIG4.jpg
 
JIG5.jpg
 
JIG6.jpg 
 
Serdecznie dziękujemy naszym mamom: Pani Michalinie Dziarnowskiej, Pani Annie Bryckiej, Pani Urszuli Stasiek, Pani Annie Stasiek.  
 
A. Kabat 
 
KLASA III Drukuj
Redaktor: admin   
07.11.2017.

Spotkanie z Leśniczym  Nadleśnictwa Lutówko w klasie 3c

 

 Październik 2017r

 

"Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły"

H. Zdzitowiecka

 

Klasę 3c  odwiedził  Pan leśniczy , pracujący

w Nadleśnictwie Lutówko. Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy leśniczego, który opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Przypomniał jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał uczniów ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszych lasach. Mówił również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Książki  ,,Drzewa’’ oraz film pt. „Magia Lasu” bardzo urozmaicały opowieść naszego gościa. Sprawiły, że uczniowie z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchały tego co Leśniczy chciał im przekazać i czego nauczyć.  Na zakończenie spotkania odbył się quiz –Znamy gatunki drzew gdzie uczniowie otrzymali Dyplomy wzorowego przyrodnika. Na zakończenie uczniowie podziękowali  Panu Leśniczemu za bardzo ciekawą prelekcję i wręczyły samodzielnie przygotowaną laurkę.

 

                            Wychowawca Joanna Wagner oraz uczniowie klasy 3c

 

LAS.jpg 

 

                                                        

 
KLASA III Drukuj
Redaktor: admin   
07.11.2017.

Światowy Dzień Zwierząt w klasie III c pod opieką wychowawcy

Joanny Wagner

 

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

W odwiedziny do naszej klasy przyszła ze swoimi podopiecznymi pani weterynarz  Izabela Monika Bator . Przekazała sporo   ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiła poszczególne gatunki.

Następnie opowiedziała o pracy weterynarza.  Uczniowie  dowiedzieli się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor, strój, w który ubiera się do operacji chirurgicznych. Ciekawostką było również to, że są różne wielkości stetoskopu, dobierane odpowiednio do wielkości zwierząt. Dużą  frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce kota czy szynszyli, oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania. Obejrzeli  także krew ssaków pod mikroskopem. Spotkanie ze zwierzakami to dobra okazja, żeby odwdzięczyć się swoim pupilom za dostarczanie tylu radości i szczęścia w ciągu całego roku. Potrafią nam dać wytchnienie, swoje przywiązanie i miłość.

 

SDZZ1.jpgSDZZ2.jpgSDZZ3.jpg 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 118

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved