ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności z życia szkoły
11listopada Drukuj
Redaktor: admin   
05.12.2016.
11 listopada w kl 2 c w Płociczu

Już we wczesnych latach możemy uczyć dzieci szacunku dla flagi i patriotyzmu. Pomału budujemy u dzieci świadomości, że należą do większej wspólnoty ludzi. Będzie to prostsze, jeśli od najmłodszych lat uczą sie przywiązania do swojego regionu, poznają rodzime tradycje, gwarę, tańce. Pierwszą i niezwykle istotną rzeczą jest poznawanie języka ojczystego, jego piękna i czystości. Wykorzystujmy żywe słowo i literaturę, sięgając po nią nie tylko przy  szczególnych okazjach, ale i na co dzień. Zwiedzając miejsca związane z historią Polski, przybliżamy naszym uczniom dzieje ojczyzny, pokazujemy przywiązanie i dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Uroczystości związane z Świętem Niepodległości, innymi świętami narodowymi bądź religijnymi, pomogą przybliżyć im znaczenie słowa Ojczyzna, patriotyzm. Uczniowie klasy 2c  pod kierunkiem wychowawcy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie --Polak Mały -gdzie zajęły I-sze miejsce. Jesteśmy dumni!.

 

20161110_085853.jpg 

 
Dzień Postaci z Bajek Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie kl 2c z wychowawcą Joanną Wagner także uczcili ten dzień w swojej szkole. Przebrani za ulubione postcie z bajek, odgrywali scenki dramowe, rysowali rebusy, oraz wspólnie wykonali grę maemo z postaciami z bajek i wspónie ustalili zasady gry. Było także głośne czytanie bajek wybranych i przygotowanych wczesniej przez uczniów.

 

bajki 2.jpg  

 
Dzień Ratownictwa Medycznego w Płociczu klasa 2c pod opieką wychowawcy Joanny Wagner Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Dzień Ratownictwa Medycznego - święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard - założyciel zakonu szpitalników.

Przypominamy sobie o istnieniu ratowników gdy słyszymy syrenę i widzimy migający światła ambulansu. Z niecierpliwością odliczamy sekundy do ich przybycia gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, gdy dopada nagły ból w klatce piersiowej, gdy sąsiad zasłabnie na schodach, gdy dziecko dostaje wysokiej gorączki... Ratownicy medyczni. Pierwsi na miejscu wypadku, katastrofy, nagłego zachorowania.

Znajdując się w sytuacji, w której zagrożone może być czyjeś życie, często nie potrafimy stanąć na wysokości zadania. Paraliżuje nas strach i niemoc, spowodowana brakiem umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że moglibyśmy pomóc drugiej osobie, ale nie wiemy jak to zrobić. Obchody Dnia Ratownictwa są bardzo dobrą okazją do przemyśleń i dyskusji. Jest to czas w którym warto zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę edukacji w zakresie pierwszej pomocy. Dlatego w tym ważnym dniu gościł u nas ratownik medyczny z Pańswowej Straży Pożarnej w Sępólnie Kr. pan G. Błoch. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przećwiczyć zasady pierwszej  pomocy w nagłych wypadkach. Utrwalili zasady ratowania życia krok po kroku oraz  numery alarmowe. Ćwiczenia praktyczne to najlepszy i najskuteczniejszy sposób nauki.

 

ratownictwo.jpg 

 
Nowi Koledzy Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
Nareszcie są!
 
Poznajcie naszych nowych kolegów, Sabinkę i Maciusia. To karasie ozdobne. Jesteśmy bardzo ciekawi świata i dlatego nasza pani postanowiła nam przybliżyć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Poznajemy podwodny świat. Mamy własne akwarium, karmimy i obserwujemy welony. 
 
rybki.jpg 
 
Klub Czytających Dziadków Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
BABCIA ARLETA CZYTA DZIECIOM
  
W ubiegłym roku szkolnym realizowaliśmy w naszym przedszkolu program "Czytam z mamą i tatą" . Założyliśmy wypożyczalnię książek i chętnie z niej korzystaliśmy. W tym roku kontynuujemy nasze działania oraz dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnego czytania naszych dziadków. Założyliśmy Klub Czytających Dziadków. Pod koniec każdego miesiąca odwiedzać nas będzie chętna babcia lub dziadek.
Jako pierwsza odwiedziła nas Pani Arleta Rosentreter, babcia Sebastiana. 
 
KCDZ.jpg
 
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECKU?
SPRAWDŹ! 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 112

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved