ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Płocicz 11

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-65-61

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Aktualności z życia szkoły
Dzień Ratownictwa Medycznego w Płociczu klasa 2c pod opieką wychowawcy Joanny Wagner Drukuj
Redaktor: admin   
17.11.2016.

Dzień Ratownictwa Medycznego - święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard - założyciel zakonu szpitalników.

Przypominamy sobie o istnieniu ratowników gdy słyszymy syrenę i widzimy migający światła ambulansu. Z niecierpliwością odliczamy sekundy do ich przybycia gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, gdy dopada nagły ból w klatce piersiowej, gdy sąsiad zasłabnie na schodach, gdy dziecko dostaje wysokiej gorączki... Ratownicy medyczni. Pierwsi na miejscu wypadku, katastrofy, nagłego zachorowania.

Znajdując się w sytuacji, w której zagrożone może być czyjeś życie, często nie potrafimy stanąć na wysokości zadania. Paraliżuje nas strach i niemoc, spowodowana brakiem umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że moglibyśmy pomóc drugiej osobie, ale nie wiemy jak to zrobić. Obchody Dnia Ratownictwa są bardzo dobrą okazją do przemyśleń i dyskusji. Jest to czas w którym warto zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę edukacji w zakresie pierwszej pomocy. Dlatego w tym ważnym dniu gościł u nas ratownik medyczny z Pańswowej Straży Pożarnej w Sępólnie Kr. pan G. Błoch. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przećwiczyć zasady pierwszej  pomocy w nagłych wypadkach. Utrwalili zasady ratowania życia krok po kroku oraz  numery alarmowe. Ćwiczenia praktyczne to najlepszy i najskuteczniejszy sposób nauki.

 

ratownictwo.jpg 

 
Nowi Koledzy Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
Nareszcie są!
 
Poznajcie naszych nowych kolegów, Sabinkę i Maciusia. To karasie ozdobne. Jesteśmy bardzo ciekawi świata i dlatego nasza pani postanowiła nam przybliżyć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Poznajemy podwodny świat. Mamy własne akwarium, karmimy i obserwujemy welony. 
 
rybki.jpg 
 
Klub Czytających Dziadków Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
BABCIA ARLETA CZYTA DZIECIOM
  
W ubiegłym roku szkolnym realizowaliśmy w naszym przedszkolu program "Czytam z mamą i tatą" . Założyliśmy wypożyczalnię książek i chętnie z niej korzystaliśmy. W tym roku kontynuujemy nasze działania oraz dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnego czytania naszych dziadków. Założyliśmy Klub Czytających Dziadków. Pod koniec każdego miesiąca odwiedzać nas będzie chętna babcia lub dziadek.
Jako pierwsza odwiedziła nas Pani Arleta Rosentreter, babcia Sebastiana. 
 
KCDZ.jpg
 
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECKU?
SPRAWDŹ! 
Czytaj całość
 
Interesujące spotkanie Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.
SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z WETERYNARZEM
 
W naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Agnieszką Strączek. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza oraz zdobyły wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a w szczególności rybek. Dlaczego akurat rybki...?
 
wet.jpg 
 
 
 
Muzyka etniczna w przedszkolu Drukuj
Redaktor: admin   
03.11.2016.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ
 
Czwartek 27 października zdecydowanie był muzyczny. Najpierw gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim, gdzie w jednej z sal rozbrzmiewała muzyka etniczna. Poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów o niezwykłych nazwach jak: didgeridoo, kalimba, kij deszczowy. Dowiedzieliśmy się jaką mają budowę, a także jaką wydają melodię. 

Po powrocie do przedszkola, za sprawą Internetu przenieślismy się do Filharmonii Pomorskiej i obejrzeliśmy audycję muzyczną pt. "Gra fair play".

 

ME1.jpg

 

ME2.jpg 

 

ME3.jpg 

 

ME4.jpg

 

ME5.jpg 

 

page.jpg 

 

 

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 128

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved